Rubriky
TERAP

Udělejte si krásné posezení na zahradě s masivními dřevěnými lavičkami


Vytvořte si krásné posezení na zahradě s masivními dřevěnými lavičkami

Chcete si na své zahradě udělat krásné posezení s masivními dřevěnými lavičkami? Máte-li k dispozici dostatečné množství dřeva, můžete si vytvořit krásné posezení s masivními dřevěnými lavičkami.

Krok 1: Vyberte si druh dřeva

Při výběru dřeva pro masivní lavičky je třeba vzít v úvahu jeho trvanlivost, pevnost a odolnost vůči počasí. Nejlepším druhem dřeva, který byste měli použít, je smrk, borovice nebo dub. Všechny tyto typy dřeva jsou velmi odolné a trvanlivé, a proto se neztratí ani nezhnědnou za krátkou dobu.

Krok 2: Nakreslete plánek

Dalším krokem je nakreslení plánku, který vám umožní vidět, jak bude celý prostor vypadat. Můžete dokonce do plánku zahrnout i další prvky, jako jsou stoly, květinové záhony a jiné doplňky, které by mohly váš prostor dále zdobit.

Krok 3: Nastříhejte dřevo

Po nakreslení plánu můžete začít řezat dřevo. Budete muset nastříhat dřevo na požadované délky a šířky. Nástroj, který budete potřebovat, je elektrická pila.

Krok 4: Montáž laviček

Poté, co máte dřevo nastříhané, je čas k sestavení laviček. Nejprve budete muset připravit šrouby, hmoždinky a další potřebné materiály. Poté můžete začít sestavovat lavičky.

Krok 5: Nátěr

Po dokončení sestavení laviček je čas nátěru. Nejprve je třeba dřevo očistit a odmastit. Poté můžete použít ochranný nátěr, který chrání dřevo před vlhkostí a UV zářením. Pro dosažení nejlepšího výsledku se doporučuje použít nátěrový lak na vodní bázi.

Krok 6: Nainstalujte lavičky

Po dokončení nátěru můžete lavičky nainstalovat. Než je umístíte, nezapomeňte si připravit vruty, matice a další potřebné materiály. Poté můžete lavičky pevně upevnit na místě.

Výsledek

Po dokončení všech kroků budete mít krásné a elegantní posezení na vaší zahradě s masivními dřevěnými lavičkami. Můžete si také sestrojit další doplňky, jako jsou stoly, květinové záhony a jiné dekorace, aby se vaše zahrada stala ještě útulnější a pohodlnější.

Chcete-li se dozvědět více o masivních dřevěných lavičkách, navštivte webové stránky BREGA.