Rubriky
TERAP

Město Poličky: Skrytý poklad v srdci Českého ráje

Město Poličky se nachází v srdci Českého ráje a je jedním z nejkrásnějších měst v celé České republice. Její historie sahá až do 13. století, kdy byla založena jako královské město. Dnes je Polička známá svými krásnými historickými budovami, malebnými uličkami a překrásným okolím, které láká k turistickým výletům.

Krásné historické památky

V Poličce se nachází mnoho historických památek, které stojí za návštěvu. Mezi nejkrásnější patří gotický kostel sv. Jakuba Většího, kde se nachází největší gotická křížová cesta v České republice. Dále stojí za zmínku barokní kostel sv. Jana Křtitele a historické domy s bohatou výzdobou, které jsou ukázkou renesance, baroka i klasicismu.

Navštivte náš obchod

Malebné uličky a nádherné okolí

Při procházce městem si nenechte ujít malebné uličky s romantickými náměstíčky a krásnými výhledy na okolní krajinu. Polička se nachází v malebném údolí řeky Chrudimky, kde se nachází také překrásná příroda s mnoha turistickými trasami. V okolí města najdete mnoho přírodních památek, jako je například skalní město Adršpašsko-teplické skály nebo zřícenina hradu Oheb.

Kulturní akce v Poličce

Polička nabízí také mnoho kulturních akcí, které se konají po celý rok. Nejvýznamnější akcí je bezpochyby Poličský jarmark, který se koná každoročně v srpnu. Tento jarmark je největší a nejstarší jarmark v České republice a láká tisíce návštěvníků z celého světa. Kromě jarmarku se v Poličce konají i různé koncerty, divadelní představení a výstavy.

V Poličce se nachází skrytý poklad, který stojí za to objevit. Přijďte se podívat na krásné historické památky, procházet se malebnými uličkami a ochutnat místní speciality. Určitě nebudete litovat!