Rubriky
TERAP

5 důvodů, proč byste měli mít odšťavňovač v kuchyni


Odšťavňovače jsou skvělým způsobem, jak přidat do svého jídelníčku zdravé a chutné šťávy. Díky moderním technologiím je snadné vyrobit si čerstvou džus z libovolného druhu ovoce či zeleniny. Pokud jste ještě nikdy neslyšeli o odšťavňovači, nebo se s ním nikdy nesetkali, nabízíme vám 5 důvodů, proč byste ho měli mít v kuchyni.

1. Zdraví a vitalita

Výhodou odšťavňování je, že se získá vysoce koncentrovaná šťáva, která obsahuje vysoké množství vitamínů, minerálů, antioxidantů a dalších živin. Šťáva je velmi výživná a může vám pomoci udržet si optimální zdraví. Také vám dodá energii a pomůže vám cítit se svěží a plní vitality.

2. Úspora času

Odšťavňovače jsou velmi rychlé a snadno se používají. Některé modely jsou schopny vyrobit šťávu během několika sekund. To znamená, že nemusíte trávit hodiny strouháním, šťouchaním a mixováním ovoce a zeleniny. Odšťavňovač vám umožní vyrobit si šťávu za několik málo sekund.

3. Šetrnost k životnímu prostředí

Používáním odšťavňovače můžete přispět k ochraně životního prostředí. Museli byste vyhodit mnohem méně odpadu, než když se rozhodnete použít klasické mixéry a další kuchyňské spotřebiče. Odšťavňovače jsou vyrobeny z odolných materiálů a jsou navrženy tak, aby vám sloužily po dlouhou dobu, což znamená, že se nemusíte obávat jejich časté výměny.

4. Úspora peněz

Kupovat čerstvé šťávy v obchodě může být drahé, zejména v dlouhodobém horizontu. Koupí odšťavňovače se vám však tato investice vrátí, protože bude stát méně peněz než pravidelné nákupy šťáv. Kromě toho si můžete vyrobit svou vlastní šťávu z ovoce a zeleniny, které již máte v ledničce nebo které nakoupíte ve velkoobchodních množstvích za nižší ceny.

5. Větší možnosti

Odšťavňovače vám umožní vyrobit si různé druhy šťáv. Můžete si vyrobit šťávu z čerstvého ovoce, zeleniny, bylinek a dalších ingrediencí. To vám umožní experimentovat s různými chutěmi a přidávat do šťávy další přírodní ingredience, jako je med, skořice, citron, atd. Můžete také přidat do šťávy zdravé složky, jako je chlorella nebo spirulina.

Pokud jste se rozhodli mít odšťavňovač v kuchyni, měli byste vybrat kvalitní odšťavňovač, který vám bude sloužit po dlouhou dobu. Ať už jste začátečník nebo profesionální šťavíř, odšťavňovač je skvělou volbou pro zdravý životní styl.